- Advertisement -spot_img

TAG

Plazh

Bioluminescence ndriçon plazhin Tindalls të Auckland ndërsa algat ‘joreale’ sollën valë blu neoni

Një pjesë e Aucklanders veriore janë trajtuar me pamjen magjike të valëve neoni-blu falë një lulëzimi algal bioluminescent në Bregun Hibiscus gjatë fundjavës. Fotografitë...

Përfitimet e “hapësirave blu” në mendje dhe në trup

Dr Catherine Kelly ka kaluar tetë vite duke hulumtuar rreth efekteve terapeutike të natyrës për librin e saj Hapësira blu (Blue Spaces): Si dhe...

TURIZMI NE PORTO RIKO RRITET MES PANDEMISE

Fluturimet me kosto të ulët në Porto Riko kanë joshur shumë udhëtarë të zgjedhin ishullin si një vend pushimi gjatë pandemisë. Sipas mediave, një...

Latest news

- Advertisement -spot_img