- Advertisement -spot_img

TAG

Pandemia

10 zakonet e shëndetit mendor që po i zbatojmë ende në jetën tonë postpandemike

Ka mbi shtatë miliardë njerëz në botë, dhe secili prej nesh ka pasur një përvojë të ndryshme pandemike COVID-19. U humbën jetë, familjet u...

Ndikimi i pandemisë në tregun e punës, statistikat nga INSTAT

Viti 2020 shënoi një rritje të papunësisë për shkak të pasojave që pati pandemia e Covid-19 në aktivitetet ekonomike. Ndërkohë paga mesatare vazhdoi të...

Dubai optimist për rikthimin e vizitorëve

Shefi i turizmit të Dubait tha të martën se ishte shumë optimist dhe besonte se turistat e kohës së lirë do të ktheheshin këtë...

Ankth dhe adrenalinë! Ura më e gjatë në botë padyshim që nuk është për ata me zemër të dobët

Hugo Xavier u bë një nga njerëzit e parë që kaloi në urën më të gjatë që qëndron pezull për këmbësorët në botë kur...

Banka Botërore: Shqipëria rimëkëmbje e vështirë

Banka Botërore ka publikuar raportin më të fundit ekonomik për Ballkanin Perendimor ku rritja ekonomike e Shqipërisë u tkurr me 3.3 përqind në vitin 2020,...

Rritet ekonomia e Kinës me 18.3%

Pandemia e Covid-19 përveç kërcënimit të shëndetit në mbarë botën solli dhe krizë globale ekonomike e financiare. Për shkak të distancimit social dhe kufizimit...

Aktorja shprehet: “Jam shumë e shqetësuar për veten dhe burrin tim..”

Priyanka Chopra Jonas është shprehur se ndihet shumë e shqetësuar për veten dhe bashkëshortin e saj prej pandemisë së COVID-19. Ajo është në rrezik nga...

HUAWEI, ekspertizë teknike dhe zgjidhje në luftën kundër virusit

Gjigandi Kinez HUAWEI publikon performancën solide të biznesit për vitin 2020. Në njoftimin e shpërndarë për mediat thuhet se rritja është ngadalësuar, por performanca...

BIEN ME 13% INVESTIMET E HUAJA 2020-n

Investimet e huaja në vitin 2020 ishin 933 milionë euro, sipas statistikave të bilancit të pagesave të publikuara nga Banka e Shqipërisë. Në raport...

Latest news

- Advertisement -spot_img