- Advertisement -spot_img

TAG

Ekonomi

Ja sa pritet të jetë numri i automjeteve elektrike deri në 2030

Numri i makinave elektrike, furgonëve, kamionëve dhe autobusëve në rrugët e botës do të rritet nga 11 milion automjete në 145 milion deri në...

Pjesëmarrja në ekonominë rrethore mund të ndihmojë bizneset të tërheqin klientë

Nëse biznesi juaj nuk po merr pjesë në ekonominë rrethore, ju mund të dëshironi të kaloni një pjesë të ditës së sotme duke...

Taksa “gangrenë” për ndërtuesit, kërkesë për shfuqizim në prag zgjedhjesh!

Janë bërë bashkë në kërkesën e tyre Dhoma Shqiptare e Tregtisë, Biznes Albania Dhe Unioni i Bashkimit të dhomave të tregtisë duke bërë thirrje...

Rritet ekonomia e Kinës me 18.3%

Pandemia e Covid-19 përveç kërcënimit të shëndetit në mbarë botën solli dhe krizë globale ekonomike e financiare. Për shkak të distancimit social dhe kufizimit...

HUAWEI, ekspertizë teknike dhe zgjidhje në luftën kundër virusit

Gjigandi Kinez HUAWEI publikon performancën solide të biznesit për vitin 2020. Në njoftimin e shpërndarë për mediat thuhet se rritja është ngadalësuar, por performanca...

Merr frymë sërish tregtia globale

Mëngjesin e të hënës është bërë e mundur që tregtia globale të marrë frymë sërish kur autoritetet egjiptiane njoftuan zhbllokimin e kanalit të Suezit.  EverGiven,...

OKB mbështetje për fermerët shqiptarë

“Food and Agriculture Organization” (FAO)  ofron mbështetje përmes granteve bujqësore për krijimin e vlerës së shtuar në zinxhirin e vlerës së produkteve bujqësore vendase. Projekti,...

KONFINDUSTRIA: 76% E BIZNESEVE SKEPTIKË PËR PROGRAMET ELEKTORALE

Në prag të zgjedhjeve të  25 Prillit, Konfindustria ka kryer një sondazh tek 143 biznese të kategorive të mesëm dhe të mëdhënj në Qarqet...

Denaj fton investitorët Turq të rrisin prezencën e tyre në vendin tone!

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj mori pjesë në Forumin e Investimeve Turqi Shqipëri, të organizuar nga Unionet e Tregtisë të dy vendeve...

Ekonomi: 578,847 $ për rikuperimin e dëmeve të tërmetit në bujqësi

Është nënshkruar sot gjatë një ceremonie online mes Ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural dhe FAO, marrëveshja e projektit “Mbështetje Për rimëkëmbjen pas tërmetit...

Latest news

- Advertisement -spot_img