- Advertisement -spot_img

TAG

Covid-19

10 zakonet e shëndetit mendor që po i zbatojmë ende në jetën tonë postpandemike

Ka mbi shtatë miliardë njerëz në botë, dhe secili prej nesh ka pasur një përvojë të ndryshme pandemike COVID-19. U humbën jetë, familjet u...

Komunitet i tufave? Elefantët na tregojnë se si të bashkëjetojmë

Një tufë elefantësh me përmasa natyrore do të parakalojnë në Londrën qendrore të shtunën për të trumbetuar idenë se njerëzit dhe kafshët e egra...

Dubai optimist për rikthimin e vizitorëve

Shefi i turizmit të Dubait tha të martën se ishte shumë optimist dhe besonte se turistat e kohës së lirë do të ktheheshin këtë...

Princi Harry i bashkohet familjes së pop-it: Mblidhen 53 milion dollarë në donacione!

Princi Harry i Britanisë iu bashkua mbretërisë së pop-it bashkë me Jennifer Lopez në një koncert të mbushur me yje në Los Anxhelos të...

Eurozona zhytet në recesion të dyfishtë mes valës së tretë Covid dhe përhapjes së ngadaltë të vaksinave

Eurozona ra në një recesion të dyfishtë në tre muajt e parë të vitit ndërsa vala e tretë e Covid-19 u përhap dhe vendet...

Punëtorët nga shtëpia bënë gati dy herë më shumë punë të papaguar sesa ata që nuk punuan kurrë nga shtëpia, thotë ONS

Njerëzit që kanë punuar nga shtëpia në vitin 2020 kanë punuar mesatarisht rreth gjashtë orë shtesë të papaguara çdo javë, gati dyfishi i sasisë...

Koronavirusi i ri është vërtet sezonal, flet studimi

Temperaturat e ngrohta dhe klimat tropikale mund të ndihmojnë vërtet në uljen e përhapjes së COVID-9, sugjeron një studim i ri. Studimi zbuloi se...

Ankth dhe adrenalinë! Ura më e gjatë në botë padyshim që nuk është për ata me zemër të dobët

Hugo Xavier u bë një nga njerëzit e parë që kaloi në urën më të gjatë që qëndron pezull për këmbësorët në botë kur...

Banka Botërore: Shqipëria rimëkëmbje e vështirë

Banka Botërore ka publikuar raportin më të fundit ekonomik për Ballkanin Perendimor ku rritja ekonomike e Shqipërisë u tkurr me 3.3 përqind në vitin 2020,...

Si do të xhirohen këtë vit Çmimet Oskar

Çmimet Oskar do të duken shumë ndryshe nga vitet e kaluara kur ato të transmetohen të dielën në mbrëmje. Pas rënies së shikueshmërisë jo...

Latest news

- Advertisement -spot_img