- Advertisement -spot_img

TAG

Biznes

MWR Life Albania Lunch, eventi i madh në Shqipëri! Bëni dëshirat tuaja realitet!

MWR Life Albania Lunch organizon eventin e madh në Shqipëri! Më datë 21 Maj, ora 16:00 në Hotel PLAZA, Tiranë zhvillohet një seminar, ku...

Pjesëmarrja në ekonominë rrethore mund të ndihmojë bizneset të tërheqin klientë

Nëse biznesi juaj nuk po merr pjesë në ekonominë rrethore, ju mund të dëshironi të kaloni një pjesë të ditës së sotme duke...

Taksa “gangrenë” për ndërtuesit, kërkesë për shfuqizim në prag zgjedhjesh!

Janë bërë bashkë në kërkesën e tyre Dhoma Shqiptare e Tregtisë, Biznes Albania Dhe Unioni i Bashkimit të dhomave të tregtisë duke bërë thirrje...

Prekja e Art By Briss që u jep vlerë unike veshjeve tuaja

E bukura ndodhet kudo, në çdo gjë që na rrethon, ne duhet thjesht ta zbulojmë. Brisilda Ibrahimi është një vajzë tepër e talentuar që...

Hyundai Motor Group emëron shefin e ri për divizionin e lëvizshmërisë

Hyundai Motor Group tha të premten se ka formuar një divizion të ri të lëvizjes për të lëshuar më shumë modele shërbimi dhe emëroi...

10 gabimet që bëjnë zakonisht njerëzit të cilët punojnë nga shtëpia

Puna nga shtëpia mund të jetë jashtëzakonisht çliruese, pasi fleksibiliteti lejon një ekuilibër më të mirë midis jetës dhe punës. Pak strukturë është gjithçka...

HUAWEI, ekspertizë teknike dhe zgjidhje në luftën kundër virusit

Gjigandi Kinez HUAWEI publikon performancën solide të biznesit për vitin 2020. Në njoftimin e shpërndarë për mediat thuhet se rritja është ngadalësuar, por performanca...

Kur një inxhinier ka pasion bletarinë

Bledjan Gjoka së bashku me babain e tij kanë afro 25 vite që merren me bletari në fshatin Vreshtas, Komuna Cakran, Fier. Edhe pse duket e...

KONFINDUSTRIA: 76% E BIZNESEVE SKEPTIKË PËR PROGRAMET ELEKTORALE

Në prag të zgjedhjeve të  25 Prillit, Konfindustria ka kryer një sondazh tek 143 biznese të kategorive të mesëm dhe të mëdhënj në Qarqet...

Denaj fton investitorët Turq të rrisin prezencën e tyre në vendin tone!

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj mori pjesë në Forumin e Investimeve Turqi Shqipëri, të organizuar nga Unionet e Tregtisë të dy vendeve...

Latest news

- Advertisement -spot_img