Agjencia hapësinore e Kinës ul me sukses anijen kozmike në Mars

Një anije kozmike kineze ka zbarkuar me sukses në Mars, duke kaluar në mënyrë të sigurtë "shtatë minutat e terrorit" të saj dhe duke...

Nga Teksas në Hawaii: SpaceX planifikon provën e parë orbitale Starship

SpaceX planifikon të ketë fluturimin e tij të parë provë Starship për të orbituar nga Teksasi dhe...

Elon Musk: Tesla nuk mund të blihet më me Bitcoin

CEO i Tesla, Elon Musk njoftoi të mërkurën se Tesla nuk mund të blihet më me Bitcoin,...

Huawei në Shqipëri prezanton programin “Seeds for Future”

Huawei, në bashkëpunim me Fakultetin e Teknologjisë së Informacionit, nisi rrugëtimin e programit ndërkombëtar "Seeds for Future"...

Pas 15 majit nuk mund ta përdorni më WhatsApp në qoftë se nuk bini dakord me këto terma

WhatsApp do të zhduk ngadalë aplikacionin e tij të mesazheve për përdoruesit të cilët nuk i pranojnë...

Anija kozmike Nasa dëgjon një ‘zë’ jashtë sistemit tonë diellor

Një anije kozmike Nasa po kap një tingull të vazhdueshëm, të ulët dhe të çuditshëm jashtë sistemit...

Starbucks konsideron largimin nga Facebook për shkak të urrejtjes dhe intolerancës, thotë raporti

Gjigandi i kafesë Starbucks thuhet se po shqyrton largimin nga Facebook për "komentet negative/të pandjeshme, të lidhura...
spot_img

Features & Analysis

spot_img

Watch/Listen