Studim: Automjetet elektrike më të lira se djegia deri në vitin 2027

Makinat elektrike do të jenë më të lira për t'u ndërtuar sesa automjetet e karburanteve fosile në të gjithë Europën brenda gjashtë viteve dhe...

Ndikimi i pandemisë në tregun e punës, statistikat nga INSTAT

Viti 2020 shënoi një rritje të papunësisë për shkak të pasojave që pati pandemia e Covid-19 në...

Sejko: Ekonomia ka filluar rimëkëmbjen pas pandemisë

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Genc Sejko, në një konferencë për shtyp deklaroi se aktiviteti ekonomik në...

Dubai optimist për rikthimin e vizitorëve

Shefi i turizmit të Dubait tha të martën se ishte shumë optimist dhe besonte se turistat e...

Eurozona zhytet në recesion të dyfishtë mes valës së tretë Covid dhe përhapjes së ngadaltë të vaksinave

Eurozona ra në një recesion të dyfishtë në tre muajt e parë të vitit ndërsa vala e...

Bitcoin është i tmerrshëm për planetin! Tani ka zgjedhje më të mira

Pavarësisht angazhimit të tij të deklaruar për qëndrueshmëri, CEO i Tesla, Elon Musk kohët e fundit investoi...

Ja sa pritet të jetë numri i automjeteve elektrike deri në 2030

Numri i makinave elektrike, furgonëve, kamionëve dhe autobusëve në rrugët e botës do të rritet nga 11...
spot_img

Features & Analysis

spot_img

Watch/Listen