Pëlqejini apo jo, këto duket se janë këpucët e kësaj vere

Vera po afrohet shpejt dhe kur bëhet fjalë për këpucët, duket se një markë veçanërisht e diskutueshme do të jetë kudo: Këpucët Crocs.

Nicki Minaj është bërë virale për një fotosesion ku ajo ka veshur Crocs me ngjyrë rozë të ndezur dhe me zinxhirë. Sipas Furnizuesit Sole, kërkesa për ‘Crocs rozë’ u rrit me 4,900% në orët pas postimit të Minaj.

Crocs kanë qenë prej kohësh të diskutueshme – këpucët plastike u hodhën poshtë kryesisht si tepër të ndezura dhe ‘të shëmtuara’ derisa bota e modës i kërkoi ato si të tyret. Këpucët ultra të rehatshme morën shijen e tyre të parë kur projektuesi Christopher Kane i paraqiti ato në paradën e shfaqjes së tij të Javës së Modës në Londër pranverë/verë 2017; që atëherë Balenciaga i ka dhënë stilin e vet këpucëve dhe Crocs kanë bashkëpunuar me reperin Post Malone dhe artistin Takashi Murakami.

https://www.instagram.com/p/COsuow8L1lL/?utm_source=ig_web_copy_link

Duajini ose urrejini ato, Crocs janë kthyer ngadalë në rrjedhën kryesore dhe do të duket se 2021 do të jetë një vit i madh për markën.

Minaj nuk është i vetmi njeri i famshëm që tregon dashurinë e tyre për këpucët çuditërisht të ndritshme, por njëkohësisht me gunga, muzikanti Questlove eci në tapetin e kuq të Oskareve në Prill në një palë ngjyrë ari verbuese.

https://www.instagram.com/p/COJM02LhXst/?utm_source=ig_web_copy_link

Justin Bieber gjithashtu hodhi bashkëpunimin e tij të dytë me Crocs në Mars.

https://www.instagram.com/p/CMR_B-unyT8/?utm_source=ig_web_copy_link

Pandemia ka ndihmuar në ndryshimin e qasjes sonë ndaj modës, me shumë prej nesh që dëshirojnë rehati për gjithçka tjetër dhe ndoshta këtu hyjnë Crocs.

Të ashtuquajturat këpucë të shëmtuara mbeten biznesi i madh i modës. Kompanitë do të raportojnë madje një rritje prej 64% të të ardhurave gjatë tremujorit të parë të vitit.

Por mos u shqetësoni, patjetër që nuk keni pse t’i doni. Nëse stili nuk është për ju, nuk keni pse t’i dëshironi. Victoria Beckham, kur Bieber i dërgoi asaj një palë Crocs nga koleksioni i tij i ri, ajo postoi një fotografi të tyre në Instagram Stories me mbishkrimin: “Unë do të preferoja të vdisja më mirë, por gjithsesi ju falënderoj.

Burimi:

Me Te Lexuarat

spot_img
spot_img
spot_img